Dokument "Sympathy For The Devil" Jean'a-Luc'a Godard'a zrekonstruowany

źródło: noise11.com
Sympathy For The Devil został pierwotnie wydany w 1969 roku. Film nakręcono kamerą 35mm i zawiera oryginalny skład The Rolling Stones, czyli Micka Jaggera, Keitha Richardsa, Briana Jonesa, Charliego Wattsa oraz Billa Wymana, do których dołączyli Nicky Hopkins, Marianne Faithfull, Anita Pallenberg oraz James Fox w sesjach nagraniowych, które odbyły się w Olympic Sound Stuidios, w Londynie, pomiędzy 4 a 10 czerwca 1968 roku. Teraz, dokument został zrekonstruowany do jakości 4K!!

Według dystrybutora w rozszerzonym wersji znalazły się dodatkowe materiały m.in: całość One Plus One (Godard's director's cut), także dokument Voices z 1968 roku, na temat tworzenia filmu Sympathy For The Devil plus film dokumentalny z 2018 roku, w którym będzie można znaleźć wywiady z Tony'm Richmond'em oraz Mim Sacala, jeden z producentów filmu. Dodatki obejmują także pełnowymiarowy komentarz przez David'a Sterritt'a byłego prezesa Narodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych plus esej autorstwa Danny'ego Goldberg'a.

Projekcje w kinach, w całej Ameryce poprzedzi wydawnictwo DVD. Film będzie wyświetlany w The American Cinematheque’s Egyptian Theater w Los Angeles, w piątek 7 września, także przez tydzień będzie można go zobaczyć w Nowojorskim Museum of Modern Art Thurssday od 13 do piątku 19 września.

Celebrację 50 lecia wydania albumu Beggars Banquet można uznać za otwartą.

źródło: noise11.com/iorr.org/BlackAndBlueBlog

Komentarze